Skip to content

8 Nicholas DrSicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$377,804
Last Sale Date
Nov 19, 2002

Property Information

Block109.20
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class17
DescriptionCOURTLAND
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,390
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,200
21%
Improvement Value:$304,800
79%
Total Assessment$388,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,352+2.9%
2024$13,949+4.7%
2023$13,320+1.5%
2022$13,118-4.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$377,804
DeedBook 3517, Page 196

Property Built

Built

Year Built: 2002