Skip to content

10 Nicholas DrSicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$348,490
Last Sale Date
Sep 30, 2002

Property Information

Block109.21
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class17
DescriptionCOURTLAND
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,328
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,900
21%
Improvement Value:$317,300
79%
Total Assessment$400,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,803+2.9%
2024$14,387+4.7%
2023$13,739+1.5%
2022$13,531-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$348,490
DeedBook 3492, Page 305

Property Built

Built

Year Built: 2002