Skip to content

142 Pease BlvdSicklerville, NJ 08081

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2008

Property Information

Block109.23
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage5.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$252,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$5,367+4.9%
2008$5,117+4.8%
2007$4,882-95.9%
2006$118,750+2728.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$4,065,000
DeedBook 3797, Page 293

Property Sale

SaleMulti
$3,129,415
DeedBook 3475, Page 61