Skip to content

3220 Rte 42Sicklerville, NJ 08081

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 8, 2021

Property Information

Block109.23
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1806

Building Details

Building Class---
Description1SF, 1SM, DG
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage4.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,900
74%
Improvement Value:$64,700
26%
Total Assessment$249,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,233+2.9%
2024$8,973-52.6%
2023$18,950+1.5%
2022$18,663-0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$525,000
DeedBook 4701, Page 45

Property Sale

SaleMulti
$180,000
DeedBook 1939, Page 281