Skip to content

901 Grenville DrBlackwood, NJ 08012

Built 1971

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 2025

Property Information

Block110.02
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,164
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,000
26%
Improvement Value:$160,800
74%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,056+2.9%
2024$7,830+4.7%
2023$7,477+1.5%
2022$7,364+6.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971