Skip to content

834 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 1986

Property Information

Block110.05
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,953
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,700
23%
Improvement Value:$163,700
77%
Total Assessment$213,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,894+2.9%
2024$7,672+4.7%
2023$7,326+1.5%
2022$7,215+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974