Skip to content

2 Mango CtSicklerville, NJ 08081

Built 1975
Other Exempt

Last Sale Price
$37,900
Last Sale Date
Dec 20, 1976

Property Information

Block110.07
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1805

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,356
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,600
18%
Improvement Value:$148,700
82%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2016$5,719+2.4%
2015$5,586+9.7%
2014$5,092-0.2%
2013$5,105+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$37,900
DeedBook 1318, Page 1123

Property Built

Built

Year Built: 1975