Skip to content

117 Redwood StSicklerville, NJ 08081

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 8, 1986

Property Information

Block110.07
Lot2.14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1805

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,924
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,000
24%
Improvement Value:$181,600
76%
Total Assessment$238,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,826+2.9%
2024$8,578+4.7%
2023$8,191+1.5%
2022$8,067-5.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987