Skip to content

5 Mango CtSicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$119,000
Last Sale Date
Jun 30, 1993

Property Information

Block110.08
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1805

Building Details

Building Class17
Description1S-F-1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,052
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,400
17%
Improvement Value:$162,000
83%
Total Assessment$195,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,228+2.9%
2024$7,025+4.7%
2023$6,708+1.5%
2022$6,606-4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$119,000
DeedBook 2320, Page 280

Property Sale

Sale
$114,000
DeedBook 1787, Page 252

Property Built

Built

Year Built: 1986