Skip to content

7 Mango CtSicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2000

Property Information

Block110.08
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1805

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,355
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
15%
Improvement Value:$188,100
85%
Total Assessment$221,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,197+2.9%
2024$7,967+4.7%
2023$7,608+1.5%
2022$7,492-6.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$39,970
DeedBook 1293, Page 368

Property Built

Built

Year Built: 1975