Skip to content

803 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$133,500
Last Sale Date
Jan 16, 2002

Property Information

Block110.09
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,317
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,700
28%
Improvement Value:$127,400
72%
Total Assessment$177,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,301-1.0%
2024$6,367+4.7%
2023$6,080+1.5%
2022$5,988+5.2%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$133,500
DeedBook 3374, Page 217

Property Sale

SaleMulti
$111,000
DeedBook 1944, Page 58

Property Sale

Sale
$90,500
DeedBook 1722, Page 36

Property Built

Built

Year Built: 1981