Skip to content

787 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1983

Last Sale Price
$134,000
Last Sale Date
May 24, 2002

Property Information

Block110.09
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,317
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
29%
Improvement Value:$121,800
71%
Total Assessment$171,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,351+2.9%
2024$6,173+4.7%
2023$5,894+1.5%
2022$5,805+6.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 3428, Page 98

Property Sale

SaleMulti
$109,000
DeedBook 2827, Page 276

Property Sale

SaleMulti
$114,900
DeedBook 2430, Page 48

Property Built

Built

Year Built: 1983