Skip to content

791 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$107,000
Last Sale Date
Nov 26, 1986

Property Information

Block110.09
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,084
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,700
21%
Improvement Value:$186,900
79%
Total Assessment$236,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,752+2.9%
2024$8,506+4.7%
2023$8,122+1.5%
2022$7,999+15.9%
Property History

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 1566, Page 182

Property Built

Built

Year Built: 1984