Skip to content

810 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Aug 21, 2020

Property Information

Block110.12
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,160
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
23%
Improvement Value:$183,700
77%
Total Assessment$238,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,815+2.9%
2024$8,567+4.7%
2023$8,181+4.8%
2022$7,807-3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000
Sq Ft2,160DeedBook 6391, Page 344Recorded12/23/2020

Property Sale

Sale
$126,500
DeedBook 2881, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 1418, Page 948