Skip to content

786 Richmond DrSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Jun 20, 2022

Property Information

Block110.14
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1804

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,553
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,700
26%
Improvement Value:$165,100
74%
Total Assessment$221,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,204+2.9%
2024$7,974+4.7%
2023$7,614+1.5%
2022$7,499+13.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$370,000
Sq Ft1,553DeedBook 6709, Page 255Recorded7/6/2022

Property Sale

SaleMulti
$124,000
DeedBook 2818, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 1984