Skip to content

7 Jones LnSicklerville, NJ 08081

Built 1955

Last Sale Date
Sep 17, 2069

Property Information

Block110
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1803

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,984
Acreage2.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,600
35%
Improvement Value:$167,400
65%
Total Assessment$258,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,543+2.9%
2024$9,275+4.7%
2023$8,857+1.5%
2022$8,723+0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$216,800
DeedBook 3438, Page 39

Property Built

Built

Year Built: 1955