Skip to content

12 Barclay DrBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 11, 2024

Property Information

Block111.01
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,076
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,300
25%
Improvement Value:$123,800
75%
Total Assessment$165,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,107+2.9%
2024$5,935+4.7%
2023$5,668+1.5%
2022$5,582+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959