Skip to content

27 Cedarbrook DrBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2010

Property Information

Block111.08
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,076
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
30%
Improvement Value:$106,200
70%
Total Assessment$152,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,637+2.9%
2024$5,479+4.7%
2023$5,232+1.5%
2022$5,153+6.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959