Skip to content

134 Greentree RdBlackwood, NJ 08012

Built 1960

Owner
---
Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Dec 18, 2024

Property Information

Block111.10
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,076
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,000
16%
Improvement Value:$134,800
84%
Total Assessment$160,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,948+2.9%
2024$5,781+4.7%
2023$5,520+1.5%
2022$5,437+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000
Sq Ft1,076DeedBook 7110, Page 145Recorded12/23/2024

Property Sale

Sale
$214,990
DeedBook 3813, Page 260

Property Sale

SaleMulti
$71,500
DeedBook 2700, Page 254

Property Built

Built

Year Built: 1960