Skip to content

210 Shady LnBlackwood, NJ 08012

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2003

Property Information

Block111.16
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,804
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,400
24%
Improvement Value:$156,600
76%
Total Assessment$206,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,370+3.0%
2024$7,156+4.9%
2023$6,822+1.6%
2022$6,715+11.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 1265, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 1965