Skip to content

202 Wedgewood DrBlackwood, NJ 08012

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2006

Property Information

Block111.18
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,496
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,900
21%
Improvement Value:$189,300
79%
Total Assessment$240,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,885+2.9%
2024$8,635+4.7%
2023$8,246+1.5%
2022$8,121+6.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$4,500
DeedBook 3239, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1965