Skip to content

33 Bells Lake DrBlackwood, NJ 08012

Built 1965

Last Sale Date
Jun 18, 2065

Property Information

Block111.18
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
23%
Improvement Value:$150,500
77%
Total Assessment$196,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,026+3.0%
2024$6,821+4.9%
2023$6,503+1.6%
2022$6,400+9.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1100, Page 982

Property Built

Built

Year Built: 1965