Skip to content

6 Bells Lake DrBlackwood, NJ 08012

Built 1965

Last Sale Date
Jan 2, 2068

Property Information

Block111.22
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,621
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,600
26%
Improvement Value:$159,300
74%
Total Assessment$213,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,912+2.9%
2024$7,690+4.7%
2023$7,343+1.5%
2022$7,232+14.6%
Property History

Property Sale

Sale
$116,750
DeedBook 2433, Page 29

Property Built

Built

Year Built: 1965