Skip to content

139 Ganttown RdBlackwood, NJ 08012

Built 1950
Church/Charitable

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 7, 2023

Property Information

Block111
Lot12
QualifierBLDG
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings---
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$114,200
100%
Total Assessment$114,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,224+15.9%
2024$3,645+4.7%
2023$3,481-32.3%
2022$5,139+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950