Skip to content

4110 Rte 42Blackwood, NJ 08012

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 2016

Property Information

Block112.01
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1902

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,852+2.9%
2024$2,772+4.7%
2023$2,647+1.5%
2022$2,607+32.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 3581, Page 147