Skip to content

148 Stage Coach RdSicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 1998

Property Information

Block112.01
Lot6.11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1902

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,008
Acreage1.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,700
21%
Improvement Value:$195,000
79%
Total Assessment$246,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,125+2.9%
2024$8,869+4.7%
2023$8,469+1.5%
2022$8,341-13.0%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$131,000
DeedBook 2373, Page 97

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 1941, Page 13

Property Sale

Sale
$128,500
DeedBook 1563, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 1980