Skip to content

188 Fries Mill Rd Unit B1Blackwood, NJ 08012

Commercial

Last Sale Price
$387,000
Last Sale Date
Mar 25, 1996

Property Information

Block115.02
Lot9
QualifierCB001
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2010

Assessment

Land Value:$108,000
24%
Improvement Value:$342,000
76%
Total Assessment$450,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,646+2.9%
2024$16,178+4.7%
2023$15,449+1.5%
2022$15,215-2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$387,000
DeedBook 2640, Page 90