Skip to content

188 Fries Mill Rd Unit J1Blackwood, NJ 08012

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 22, 2019

Property Information

Block115.02
Lot9
QualifierCJ001
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2010

Assessment

Land Value:$72,000
26%
Improvement Value:$208,000
74%
Total Assessment$280,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,357+2.9%
2024$10,066+4.7%
2023$9,612+1.5%
2022$9,467+13.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 4903, Page 132

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 2134, Page 36