Skip to content

188 Fries Mill Rd Unit M4Blackwood, NJ 08012

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2011

Property Information

Block115.02
Lot9
QualifierCM004
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2010

Assessment

Land Value:$36,000
30%
Improvement Value:$84,000
70%
Total Assessment$120,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,439-14.8%
2024$5,213+4.7%
2023$4,978+1.5%
2022$4,902-18.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook 4699, Page 86