Skip to content

208 Fries Mill RdBlackwood, NJ 08012

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2024

Property Information

Block115
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage21.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$627,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$627,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,222+2.9%
2024$22,569-18.3%
2023$27,636+5576.2%
2022$487+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$813,000
DeedBook 6566, Page 61Recorded10/19/2021

Property Sale

Sale
$576,020
DeedBook 1680, Page 122

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 1536, Page 1159