Skip to content

330 Westminster BlvdBlackwood, NJ 08012

Built 1964

Last Sale Date
Oct 3, 2068

Property Information

Block116.01
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2008

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,704
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,200
28%
Improvement Value:$159,600
72%
Total Assessment$221,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,204+2.9%
2024$7,974+4.7%
2023$7,614+1.5%
2022$7,499+6.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964