Skip to content

807 Westminster BlvdBlackwood, NJ 08012

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 7, 2026

Property Information

Block116.10
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2009

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,398
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,500
30%
Improvement Value:$141,100
70%
Total Assessment$200,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,420+2.9%
2024$7,212+4.7%
2023$6,887+1.5%
2022$6,782+8.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966