Skip to content

6 White Birch RdBlackwood, NJ 08012

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2023

Property Information

Block116.11
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2002

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,704
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,300
30%
Improvement Value:$145,900
70%
Total Assessment$207,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,664+2.9%
2024$7,449+4.7%
2023$7,113+1.5%
2022$7,005+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966