Skip to content

26 Silver Birch RdBlackwood, NJ 08012

Built 1966

Last Sale Date
Aug 18, 2066

Property Information

Block116.12
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2002

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,837
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,900
31%
Improvement Value:$129,900
69%
Total Assessment$187,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,947+2.9%
2024$6,751+4.7%
2023$6,447+1.5%
2022$6,350+7.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966