Skip to content

19 Loch Lomond CtBlackwood, NJ 08012

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 1994

Property Information

Block116.28
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2001

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,399
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,900
18%
Improvement Value:$189,600
82%
Total Assessment$230,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,526+2.9%
2024$8,286+4.7%
2023$7,913+1.5%
2022$7,793-6.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984