Skip to content

26 Meeting House LnBlackwood, NJ 08012

Built 1985

Last Sale Price
$151,000
Last Sale Date
Aug 5, 2016

Property Information

Block116.31
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class37
DescriptionBELMONT
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,136
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,300
28%
Improvement Value:$104,800
72%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,404+2.9%
2024$5,252+4.7%
2023$5,016+1.5%
2022$4,940+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$151,000

From:

To:

Sq Ft1,136DeedBook 5516, Page 92Recorded8/19/2016

Property Sale

SaleMulti
$86,000
DeedBook 3030, Page 163

Property Sale

SaleMulti
$84,000
DeedBook 2345, Page 318

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 1663, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 1985