Skip to content

64 Meeting House LnBlackwood, NJ 08012

Built 1985

Last Sale Price
$89,500
Last Sale Date
Jul 30, 1992

Property Information

Block116.31
Lot35
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class37
DescriptionREVERE
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,344
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
27%
Improvement Value:$104,100
73%
Total Assessment$142,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,275+2.9%
2024$5,126+4.7%
2023$4,895+1.5%
2022$4,821-4.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$89,500
DeedBook 2221, Page 254

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 1777, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 1985