Skip to content

68 Meeting House LnBlackwood, NJ 08012

Built 1985

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Apr 5, 2019

Property Information

Block116.31
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class37
DescriptionREVERE
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,344
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
24%
Improvement Value:$121,800
76%
Total Assessment$160,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,930+2.9%
2024$5,763+4.7%
2023$5,503+1.5%
2022$5,420-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000

From:

To:

Sq Ft1,344DeedBook 6068, Page 85Recorded4/16/2019

Property Sale

Sale
$188,000
DeedBook 4530, Page 316

Property Sale

Sale
$98,900
DeedBook 3088, Page 56

Property Sale

Sale
$64,500
DeedBook 1534, Page 1113

Property Built

Built

Year Built: 1985