Skip to content

29 Meeting House LnBlackwood, NJ 08012

Built 1985

Owner
---
Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Aug 8, 2025

Property Information

Block116.32
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class37
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,228
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,800
27%
Improvement Value:$107,700
73%
Total Assessment$147,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,456+2.9%
2024$5,303+4.7%
2023$5,064+1.5%
2022$4,987-5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000
Sq Ft1,228DeedBook 7226, Page 186Recorded8/26/2025

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 3811, Page 101

Property Sale

SaleMulti
$88,000
DeedBook 2400, Page 8

Property Sale

SaleMulti
$88,000
DeedBook 1967, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1985