Skip to content

4 Mill LnBlackwood, NJ 08012

Built 1995

Last Sale Date
Aug 25, 1995

Property Information

Block116.38
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2009

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPACC
Sq Footage1,200
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,600
18%
Improvement Value:$116,500
82%
Total Assessment$142,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,256+2.9%
2024$5,109+4.7%
2023$4,878+1.5%
2022$4,804-3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2588, Page 300

Property Built

Built

Year Built: 1995