Skip to content

15 Melony LnBlackwood, NJ 08012

Built 1994

Last Sale Price
$117,500
Last Sale Date
Oct 9, 1996

Property Information

Block116.38
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2009

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPACC
Sq Footage1,208
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
14%
Improvement Value:$135,300
86%
Total Assessment$157,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,576+3.0%
2024$5,412+4.9%
2023$5,157+1.6%
2022$5,075-4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$117,500
DeedBook 2698, Page 1

Property Sale

Sale
$98,900
DeedBook 2458, Page 324

Property Built

Built

Year Built: 1994