Skip to content

5 Spanish Oak CtBlackwood, NJ 08012

Built 1976

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2025

Property Information

Block117.03
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2004

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,728
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
21%
Improvement Value:$178,900
79%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,378+2.9%
2024$8,143+4.7%
2023$7,776+1.5%
2022$7,658+4.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 2106, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1976