Skip to content

1726 Lee CtBlackwood, NJ 08012

Last Sale Date
Mar 22, 2007

Property Information

Block117.06
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2006

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,287+2.9%
2024$1,251+4.7%
2023$1,195+1.5%
2022$1,177-7.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4363, Page 39

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 1393, Page 783