Skip to content

8 Patriot LnBlackwood, NJ 08012

Built 1994

Last Sale Price
$172,900
Last Sale Date
Jul 14, 1994

Property Information

Block117.11
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2006

Building Details

Building Class17
DescriptionFAIRFAX
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,681
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,000
18%
Improvement Value:$300,300
82%
Total Assessment$368,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,623+2.9%
2024$13,240+4.7%
2023$12,644+1.5%
2022$12,452+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$172,900
DeedBook 2446, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1994