Skip to content

64 Long Bow DrSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 28, 2003

Property Information

Block17.02
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.10

Building Details

Building Class17
DescriptionCAMBRIDGE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,548
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,200
25%
Improvement Value:$196,600
75%
Total Assessment$262,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,721+2.9%
2024$9,448+4.7%
2023$9,022+1.5%
2022$8,885+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 2540, Page 142

Property Sale

Sale
$131,430
DeedBook 1603, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1986