Skip to content

3 Palomino TrlSewell, NJ 08080

Built 1983

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
May 31, 1996

Property Information

Block17.04
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.08

Building Details

Building Class17
DescriptionFARMGATE B
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,188
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
27%
Improvement Value:$185,900
73%
Total Assessment$253,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,358+2.9%
2024$9,095+4.7%
2023$8,685+1.5%
2022$8,554-1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 2653, Page 186

Property Sale

SaleMulti
$132,000
DeedBook 2353, Page 76

Property Sale

SaleMulti
$127,000
DeedBook 2069, Page 26

Property Sale

Sale
$149,000
DeedBook 1694, Page 191

Property Built

Built

Year Built: 1983