Skip to content

10 Buffalo RunSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$126,500
Last Sale Date
Mar 25, 1994

Property Information

Block17.06
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.08

Building Details

Building Class17
DescriptionATRIUM
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,456
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,800
32%
Improvement Value:$144,800
68%
Total Assessment$211,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,577+3.0%
2024$7,357+4.9%
2023$7,014+1.6%
2022$6,904+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$126,500
DeedBook 2409, Page 129

Property Sale

SaleMulti
$119,500
DeedBook 1650, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1984