Skip to content

15 Trapper RdSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Date
Jun 17, 2003

Property Information

Block17.11
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.09

Building Details

Building Class17
DescriptionRADCLIFFE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,275
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,100
25%
Improvement Value:$183,900
75%
Total Assessment$245,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,063+2.9%
2024$8,808+4.7%
2023$8,411+1.5%
2022$8,283+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3613, Page 172

Property Sale

SaleMulti
$160,230
DeedBook 1848, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 1988