Skip to content

25 Trapper RdSewell, NJ 08080

Built 1989

Last Sale Price
$157,500
Last Sale Date
Sep 24, 1991

Property Information

Block17.11
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.09

Building Details

Building Class17
DescriptionRADCLIFFE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,275
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,900
20%
Improvement Value:$239,200
80%
Total Assessment$300,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,101+2.9%
2024$10,789+4.7%
2023$10,302+1.5%
2022$10,146+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$157,500
DeedBook 2157, Page 204

Property Sale

SaleMulti
$176,325
DeedBook 1987, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1989