Skip to content

132 Salina RdSewell, NJ 08080

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 1977

Property Information

Block17.11
Lot55.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.09

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,128
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
26%
Improvement Value:$113,400
74%
Total Assessment$153,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,685+2.9%
2024$5,526+4.7%
2023$5,277+1.5%
2022$5,197-4.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976